Uszczelnienie zespolone zgodne z normą
Uszczelnienie zespolone umożliwia ekonomiczne uszczelnienie wpustów podłogowych w pomieszczeniach wilgotnych i mokrych. Metoda ta polega na nałożeniu na jastrych specjalnej, nadającej się do malowania i zacierania masy uszczelniającej, która pozostaje elastyczna po utwardzeniu, co wyklucza powstawanie pęknięć. W przypadku uszczelnienia zespolonego należy uwzględnić wytyczne dot. uszczelniania budynków wg DIN 18534.
Wykonanie uszczelnienia zespolonego
1. Montaż wpustu
Korpus (z ewent. matą uszczelniającą) oraz nasadkę do uszczelnień płynnymi masami hydrizolacyjnymi zamontować w taki sposób, by powierzchnia tej ostatniej była równo z poziomem jastrychu i w pełni wypełniona.
2. Wklejanie maty hydroizolacyjnej
Zdjąć zaślepkę zabezpieczającą na czas budowy, oczyścić powierzchnię kołnierza, nanieść klej montażowy i osadzić dołączoną matę hydroizolacyjną.
3. Wykończenie podłogi
Dokręcić pokrywę z kratką wraz z przeciwkołnierzem. Wykonać posadzkę i odczekać, aż stwardnieje. Następnie zafugować kratkę.
Kompatybilność chemii budowlanej i kleju
W zakresie technologii odpływowej oferujemy wpusty i rynny z dołączoną matą hydroizolacyjną Należy je zamontować w miejscu montażu na wpuście lub na rynnie. W tym celu przeprowadziliśmy testy różnych klejów i potwierdzamy, że spełniają one normę EN 1253; DIN 18534 w odniesieniu do siły odrywania.
- Würth Basic WIT PM 200
- Hilti HIT 1
- Fischer FIS VL
- Walraven WIS WVSF 200
We współpracy z różnymi producentami chemii budowlanej sporządziliśmy również dokumentację systemową dotyczącą uszczelnienia zespolonego, która potwierdza, że nasze maty hydroizolacyjne są kompatybilne z produktami uszczelniającymi producentów chemii budowlanej.